Choď na obsah Choď na menu
 


O nás

 

História vzniku mažoretiek

Krúžok mažoretiek „Karameliek a Margarétiek“ vznikol a začal pracovať v školskom roku 2002/2003 pri základnej škole v Staškove.
 

Založili ho traja nadšenci pre mažoretkový šport: RNDr. Edita Sabelová, Mgr. Eva Latková a Mgr. Jana Kubošková.

 

V prvom roku sa prihlásilo 32 dievčat vo veku od 6 do 12 rokov. V ďalších rokoch vzrástol počet dievčat, ktoré prejavili záujem venovať sa mažoretkovému športu a pohyboval sa v rozmedzí od 50 do 62 dievčat vo veku od 5 do 18 rokov.

 

S počtom dievčat sa postupne zvyšoval aj počet skupín. Dievčatá začali nacvičovať nielen choreografie s batonom (paličkou) ale aj s pom-pomom (strapcami).

 

So svojimi choreografiami sa postupne začali zúčastňovať rôznych súťaží, prehliadok, vystúpení i rôznych iných akcií.

 

V roku 2003 sa krúžok stal členom Asociácie mažoretkového športu Slovensko.

 

 

Činnosť a úspechy v minulosti

Mažoretky Karamelky a Margarétky absolvovali počas svojej existencie množstvo vystúpení aj iných akcií. Pravidelne sa zúčastňovali rôznych prehliadok mažoretiek a súťaží nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

 

Počas svojej existencie získali na súťažiach viac krát popredné umiestnenia. Boli to zlaté, strieborné aj bronzové medaile v rôznych kategóriách baton (s paličkou) aj pom-pom (so strapcami). Pozri  v menu "Úspechy".

 

Každoročne súťažili na Majstrovstvách Slovenska v mažoretkovom športe. Tri krát si odtiaľ priniesli zlatú medailu a titul „Majster Slovenska“. Niekoľko krát aj druhé a tretie miesto.

 

Šesť krát boli nominované na Majstrovstvá Európy, kde jeden krát získali tretie miesto a titul „Druhý vicemajster Európy“.

 

Dva krát sa zúčastnili súťaže European Grand Prix v mažoretkovom športe, kde jeden krát získali zlatú medailu.

 

Za celé obdobie svojej činnosti získali viaceré ocenenia, ktoré ich dostali do širokého povedomia verejnosti.