Choď na obsah Choď na menu
 


 

 

Kde nás uvidíte najbližšie?

   

18. 10. 2014  v sobotu   -   "Memoriál Janky Jakubíkovej"

       Púchov 

 Kde sme už boli?

 

"Dřevohostická medaile 2014"  v Dřevohosticiach

  Dňa 11. 10. 2014 sme sa zúčastnili súťaže sóloformácií baton a pom pom. Dievčatá súťažili  vo všetkých vekových kategóriách. Domov si priniesli 2 zlaté a 6 strieborných medailí.

 

Posedenie pri torte

Dňa 26. 9. 2014 sme tradičným "Posedením pri torte" zahájili činnosť našich mažoretiek v školskom roku 2014/2015. Táto pekná akcia je zároveň aj výročím založenia nášho súboru. V tomto roku sme oslávili dvanáste výročie založenia krúžku mažoretiek Karameliek a Margarétiek a zahájili trinásty rok svojej činnosti.

 

40. ročník futbalového turnaja "O pohár Jozefa Kronera" v Staškove

Dňa 10. 7. 2011 vystúpili naše mažoretky na zahájení aj počas futbalového turnaja "O pohár Jozefa Kronera " v Staškove.

 

"Majstrovstvá Slovenska" v mažoretkovom športe v Púchove

Dňa 18. 6. 2011 sme sa zúčastnili "VIII. ročníka Majstrovstiev Slovenska  v mažoretkovom športe" v Púchove . Naše dievčatá súťažili s najlepšími súbormi zo Slovenska vo všetkých vekových kategóriách - deti, kadetky, juniorky aj seniorky.  Zúčastnili sa súťaže sólo formácií baton aj pom-pom. Naše šikovné mažoretky nás aj tento rok nesklamali - postavili sa na medailové stupienky a domov si priniesli poháre a medaile za dve druhé a jedno tretie miesto. Sme na Vás hrdé!!!

 

11. ročník "Prehliadky kysuckých mažoretiek" v Čadci

30. 5. sa náš súbor zúčastnil 11. ročníka "Prehliadky kysuckých mažoretiek" v Čadci. Náš súbor vzorne reprezentovalo 6 detí z prípravky 6 kadetiek a 11 junioriek a senioriek so svojimi choreografiami.

 

 Finále "Děti fitness, aneb sportem proti drogám" v Sparta aréne v Prahe

S veľkou radosťou a nadšením sa v nedeľu 29.5. vracali Staškovské mažoretky Karamelky a Margarétky z 3 dňového zájazdu z Prahy. Výlet do hlavného mesta bol spojený s účasťou na medzinárodnom Finále súťaže „Děti fitness aneb sportem proti drogám“. Do Prahy sa dievčatá prebojovali z kvalifikácie konanej v 2.4. v Malackách. Dvojdňové finále 28.-29.5. sa konalo v Sparta Aréne za účasti českých a slovenských súborov obsadených v množstve tanečných kategórií rozdelených podľa veku.
Staškovské mažoretky podali výborný výkon, ktorý sa odrazil na celkovom hodnotení poroty. 1. miesto získali malé Karamelky zaradené v kat. cheerleaders do 8 rokov so svojím tančekom „Začíname“ a ďalší zlatý pohár vybojovali aj staršie Margarétky v kat. cheerleaders nad 13 rokov. Zatancovali si svoju choreografiu „Rozprávka“. Tento veľký úspech dievčatá doplnili mnohým poznaním a zážitkami z Prahy, či už kultúrnymi, ale aj historickými. Veľkým spestrením bol výlet na Petřín, výstup na Petřínsku věžu, zrkadlový labyrint, Pražský hrad, Chrám sv. Víta, Valdštejnská záhrada, Malostranské a Staromestské námestie Karlov most, Orloj, Múzeum voskových figurín a samotné metro. Najmenšie mažoretky sa potešili na Bambiriáde a v Dinoparku. Veľkým prekvapením bola nočná Križíkova fontána. Všetkým dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu a prajeme ešte veľa takýchto krásnych víťazných zážitkov

  

   Slovenské semifinále súťaže "Děti fitness, aneb sportem proti drogám"   v Malackách 

Dňa 2. 4. 2011 sme sa zúčastnili na 4. ročníku medzinárodnej postupovej súťaže "Děti fitness, aneb sportem proti drogám". Slovenské semifinále sa konalo pod názvom Saltare orbis 2011 v športovej hale v Malackách. Naše mažoretky reprezentovalo  28 súťažiacich dievčat. V kategórii "originálny dynamic" v podkategórii mažoretky do 12 rokov  to bolo 11 dievčat z prípravky a kadetiek a v kategórii "originálny dynamic" v podkategórii mažoretky nad 12 rokov  zas 17 dievčat z junioriek a senioriek. Obidve choreografie boli úspešné, pričom mladšie mažoretky sa umiestnili na prvom mieste a staršie na druhom mieste. Svojim výborným  výkonom a perfektným umiestnením si tak vybojovali postup do finále, ktoré sa bude konať v máji v Prahe. Do zbierky pohárov  našich mažoretiek pribudli ďalšie pekné a zaslúžené poháre za zlaté a strieborné miesto!

 

Tanečná nepostupová súťaž "Tanečné topánky" v Turzovke

Dňa 11. 3. 2011 sa naše mažoretky  zúčastnili tanečnej nepostupovej súťaže "Tanečné topánky". V Dome kultúry v Turzovke vystúpilo celkom 47 súťažných choreografií. Súťažilo sa v troch vekových kategóriách, deti do 8 rokov, deti do 11 rokov a deti od 12 rokov. Naše dievčatá nás nesklamali a opäť sa umiestnili na pekných medailových pozíciách. K svojim úspechom pridali jednu zlatú, dve strieborné a jednu bronzovú medailu. 

 

Medzinárodná nepostupová súťaž "Ostravský pom-pom" v Ostrave 

26. 2. 2011 sme sa zúčastnili na pom-pomovej súťaži sólo formácií a celých formácií "Ostravský pom-pom" v Ostrave. Reprezentovalo nás 15 mažoretiek v kategórii kadetiek, junioriek aj senioriek. Ani tentokrát nás naše šikovné dievčatá nesklamali a domov priniesli dve zlaté a dve bronzové medaile.

 

VI. ročník krúžkovej súťaže sólo formácií baton a pom-pom "Medzi nami"

 12. 1. 2011  sa konal  VI. ročník súťaže "Medzi nami" v telocvični ZŠ Staškov. Je to naša tradičná krúžková súťaž sólo formácií baton a pom-pom. V porote boli vedúce mažoretkových skupín: Ľudka Štefková z Dián Žilina, Tonka Vnuková a Zuzka Gajdošová z Asaniek z KNM a Hanka Vlčková z Čačaniek.Tento rok sme mali aj hosťujúce mažoretky z Pečovskej Novej Vsi pod vedením Mgr. Janky Tuptovej. Naše šikovné a smelé dievčatá predviedli svoje originálne  sólo formácie baton aj pom-pom, ktoré si samé vymysleli a nacvičili. Výsledkovú listinu si pozrite v menu výsledkové listiny.

 

XIV. ročník súťažného "Festivalu pohybových skladieb" v Holíči

V plne obsadenom autobuse mažoretkami a rodičmi nás 20. 11. 2010 odviezol pán Vojár do Holíča na našu ďalšiu netradičnú súťaž. Bol to "Festival pohybových skladieb", ktorý organizovala Slovenská gymnastická federácia.  Súťažilo sa v rôznych štýloch tanca: gymnastika, balet, scénický tanec, aerobic a mažoretky. Súťažiaci boli rozdelení do štyroch vekových kategórií: deti, juniori, seniori a zlatý vek a to od 6 do 72 rokov - toľko bolo najstaršej súťažiacej. Súťaž bola veľmi podnetná a zaujímavá. Naše mažoretky sa umiestnili na pekných pozíciách. Dva krát v striebornom pásme so striebornou medailou  - miniformácia deti a juniorky s choreografiou "Rozprávka". Tri krát v bronzovom pásme s bronzovou medailou - choreografia detí "Večerníček", choreografia junioriek "Húščorky" a trio junioriek . Aj keď sme nepostúpili do finále, veľkým úspechom bol pohár, ktorý získala Daniela Letková a Gabriela Križeková za najkrajšiu a najoriginálnejšiu choreografiu s tancom "Rozprávka".

 

Medzinárodná nepostupová súťaž sóloformácií baton "Ocenu TK Andria" v Havířove

Dňa 23. 10. 2010 sa konal VIII. ročník medzinárodnej nepostupovej súťaže mažoretiek v sólo formáciách baton "O cenu TK Andria" v Havířove. Zúčastnilo sa je 32 súborov z Čiech a Slovenska. Náš súbor reprezentovalo 14 dievčat z prípravky a kadetiek. Dievčatá zabojovali a boli úspešné! Získali jednu zlatú a štyri strieborné medaile!!!

 

Posedenie pri torte

V školskom roku 2010/2011 sme dňa 20. 9. 2010 zahájili činnosť nášho krúžku tradične "Posedením pri torte".Tešíme sa všetkým mažoretkám, ktoré vydržali a pokračujú v činnosti a hlavne novým malým dievčatkám z prípravky!  

 

O pohár Jozefa Kronera v Staškove

Dňa 11. 7. 2010 zahájili naše najmladšie mažoretky spolu s kadetkami futbalový turnaj "O pohár Jozefa Kronera " V Staškove. V poludňajšej prestávke vystúpili so sólo formáciami a pred finále sa predviedli juniorky. Svojimi peknými tancami tak počas celého dňa spestrovali bohatý program 39. ročníka významného futbalového turnaja.

 

Nepostupová súťaž sólo formácií a celých formácií "Bytčianska palička" v Bytči

Dňa 28. 6. 2010 sme sa zúčastnili 1. ročníka súťaže "Bytčianska palička" v Bytči. Na tejto novej nepostupovej súťaži sa zišlo 9 mažoretkových súborov zo Slovenska a medzi sebou tak súťažilo okolo 170 detí v troch vekových kategóriách. Naše mažoretky touto súťažou úspešne zakončili školský rok 2009/2010 a domov priniesli veľa pohárov za pekné umiestnenia. Je to pre ne odmena za celoročnú usilovnú prácu.

 

Postupová súťaž "Majstrovstvá Slovenska" v sólo formáciách a celých formáciách baton a pom-pom v Bratislave

 Dňa 18. - 20. 6. 2010  sa naše mažoretky zúčastnili ďalšieho ročníka Majstrovstiev Slovenska v mažoretkovom športe v sólo formáciách a celých formáciách baton a pom-pom v Bratislave. Ani tento rok nás nesklamali a domov si priniesli medaile. Zlatú medailu a prvé miesto pre nás získala naša prípravkárka Monika Škorvánková, ktorá súťažila v kategórii pom-pom sólo deti. Bronzovú medailu získala mini formácia detí v zložení Barbora Zahatlanová, Monika Škorvánková, Alexandra Perďochová, Alžbeta Pončková, Michaela Cyprichová a Beata Basová, ktoré súťažili v kategórii miniformácie baton deti. Naše kadetky, juniorky aj seniorky nás tiež vzorne reprezentovali aj a podali vynikajúce výsledky, aj keď sa im tento rok nepodarilo priniesť medailové ocenenie. Všetkým dievčatám gratulujeme!

 

Vystúpenie v Kysuckom skanzene vo Vychylovke

Kysucký skanzen vo Vychylovke pripravil v rámci medzinárodnej spolupráce 1. 6. 2010 pekný "Deň detí" pod názvom "Skanzen deťom" pre malé deti z Poľského mesta Strumieň. Súčasťou programu bolo aj vystúpenie našich mažoretiek, ktoré sa predviedli so svojimi sólo formáciami aj celými formáciami v dvoch polhodinových vstupoch. Nakoľko pršalo, vystúpenie sa nekonalo v prírodnom amfiteatri, ale v budove v starom mlyne. Po vystúpení neodradilo naše dievčatá ani nepriaznivé počasie pred jazdou na "Úvraťovej železničke".

 

10. ročník PREHLIADKY KYSUCKÝCH MAŽORETIEK v Čadci

31. 5. 2010 sa naše mažoretky zúčastnili 10. ročníka "Prehliadky Kysuckých mažoretiek" v Čadci. Počasie neprialo a tak sa pochod mestom zrušil a vystúpenia sa presunuli do kultúrneho domu v Čadci.  Naše najmladšie Karamelky - prípravka predviedli svoj tanček "Večerníček" a kadetky zatancovali svoj úspešný tanec "Ramaja". Juniorky Margarétky spestrili program pom-pomovou choreografiou "Húščorky".

 

Finále súťaže "Děti fitness aneb sportem proti drogám" v Prahe

Aj keď nevyhráme,

nikdy sa nevzdáme,

vyhrávať má predsa každý právo,

Staškov ten je naj, vyhrávať je fajn,

preto každý chce byť len Staškovan!

Takto a podobne skandovali Staškovské mažoretky Karamelky a Margarétky v autobuse počas cesty na svoju ďalšiu súťaž. Bola to I. časť finále medzinárodnej súťaže „Deti fitness aneb sportem proti drogám“, ktorá sa konala 22. 5. 2010 v športovej hale Sokol Královské Vinohrady v Prahe. Zúčastnilo sa jej bezmála 2000 nadšených detí v pestrých kostýmoch, nádherne učesaných a namaľovaných, vo veku od 3 do 25 rokov. Súťažilo sa v skupinových choreografiách - GROUPS" v kategóriách podľa druhu tanca; aerobik, originál slow, orientálne tance, mažoretky a viacpočetné družstvá, pričom súťažiaci boli rozdelení aj podľa veku. Dievčatá aj chlapci tak súťažili so 135 choreografiami v 15 kategóriách.

Karamelky a Margarétky súťažili v dvoch kategóriách; mažoretky do 12 rokov a mažoretky nad 12 rokov. V obidvoch boli úspešné a umiestnili sa na medailových pozíciách.

Obrovskú radosť z úspechu mali mladšie Karamelky, ktoré predviedli svoj tanec „Ramaja“. Napriek tomu, že mali trému aj rešpekt pred konkurenciou, zatancovali výborne.  Perfektným výkonom oslovili aj porotu, ktorá im svojim bodovým ohodnotením prisúdila krásne 3. miesto.

Staršie mažoretky mali ťažšiu pozíciu, pretože ako jediné vo svojej kategórii súťažili s pom-pomami. Napriek tomu sa im podarilo porotu zaujať. Ich dynamický a s radosťou predvedený tanec „Húščorky“ im nakoniec priniesol úspech. Porota im pridelila pekné 3. miesto. Karamelky aj Margarétky si tak domov priviezli dva veľké poháre za dve tretie miesta .

                                                        

Deň matiek

Dňa 2. 5. 2010 praskal kultúrny dom Jozefa Kronera v Staškove vo švíkoch. Deti zo škôlky spolu s prváčikmi, mažoretkami a folklórnou skupinou Staškovanka pripravili pre všetkých prítomných pekné popoludnie pri príležitosti "Dňa matiek". Mažoretky potešili všetky prítomné mamičky a babičky svojimi novými tancami. Prvé to boli kadetky s tancom "Ramaja", po nich prípravka s tancom "Večerníček" a nakoniec juniorky s tancom "Húščorky".

 

Prehliadka mažoretiek, roztlieskavačiek a tanečných skupín v Turzovke

Dňa 1. 5. 2010 ste mohli vidieť naše mažoretky na VI. ročníku nesúťažnej prehliadky "Mažoretiek, roztlieskavačiek a tanečných skupín" na námestí Juraja Thurzu v Turzovke. Bola to zároveň premiéra našej prípravky, ktorá vystupovala v tančeku "Večerníček" nielen s paličkami, ale aj s loptičkami. Kadetky sa predviedli nielen so svojou mini formáciou pom-pom, ale aj s paličkovým tancom "Ramaja". Juniorky zatancovali svoju choreografiu s pom-pomom "Húščorky". Bolo pekné slnečné popoludnie a aj napriek horúčave dievčatá tancovali s radosťou a s elánom.

 

Tanečné topánky - Turzovka

Dňa 23. 4. 2010 súťažili naše dievčatá na tanečnej nepostupovej súťaži "Tanečné topánky" v Dome kultúry v Turzovke. Súťažilo sa v troch vekových kategóriách, deti do 8 rokov, deti do 11 rokov a deti od 12 rokov. Súťažné kategórie boli dve: 1. sólo a duo, 2. mini formácia a celá formácia. Naše dievčatá mali zastúpenie a boli úspešné vo všetkých kategóriách. V kategórií deti do 8 rokov získala Sára Ondrušková so svojim sólom 1. miesto, Darina Hrušková a Sára Ondrušková si vytancovali 2. miesto so svojim duom a 3. miesto si vybojovala Petra Kováčiková so sólom. V kategórii do 11 rokov získala Ema Vojárová 2. miesto so svojim sólom a 3. miesto si vybojovala mini formácia v zložení Simona Škulavíková, Simona Machovčiaková, Júlia Paštrnáková, Klaudia Sroková, Ema Vojárová, Simona Pakošová a Kristína Hrušková. V kategórii od 12 rokov si vytancovala 2. miesto celá formácia 17 dievčat v zložení Ema Vojárová, Simona Machovčiaková, Simona Škulavíková, Kristína Veselková,  Andrea Machovčiaková, Nikola Hlubinová, Helena Rudinská, Erika Jurgová, Gabriela Križeková, Michaela Machovčáková, Veronika Kvašňovská, Vlasta Machovčáková, Daša Ondrušková, Paulína Belková, Jana Balalová, Nikola Slobodová, Miroslava Laufiková. Všetkým dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu nášho súboru!

 

                                 "Děti fittnes, aneb sportem proti drogám"

Staškovským mažoretkám sa podarilo pridať do svojej zbierky poháre za 1. a 2. miesto, ktoré získali na semifinále slovenskej súťaže „Děti fitnes aneb sportem proti drogám“, ktorá sa konala 10. 4. 2010 v Bratislave. Súťaž má v Čechách 10 ročnú tradíciu a na Slovensku sa konal jej 1. ročník. Súťažilo sa v skupinových choreografiách a súťažiaci boli rozdelení do kategórii podľa druhov tanca: aerobik, originálny slow, originálny dynamic, street dance, mažoretky, cheerleders. Súťažiaci boli zároveň rozdelení podľa veku na mladších a starších. Naše Karamelky, ktoré súťažili v kategórii mladšie mažoretky, upútali porotu svojim perfektným výkonom. Bezchybné vyhadzovanie a prehadzovanie paličky s množstvom ťažkých prvkov im v peknej choreografii „ Ramaja“, dopomohlo k získaniu 1. miesta. Svojim prvým miestom si zároveň vybojovali aj postup na Česko – Slovenské finále, ktoré sa bude konať v júni v Prahe. Toto vynikajúce umiestnenie a postup na medzinárodnú súťaž je pre ne veľkou odmenou za 4 roky usilovných tréningov.  Starším Margarétkam sa svojim dynamickým tancom „Húščorky“ podarilo porotu nielen zaujať, ale aj roztlieskať a zaslúžene si v kategórii staršie mažoretky vybojovali 2. miesto. Tanec bol originálny nielen prevedením, ale aj tým, že jediné cvičili s pom-pomami. Svojim druhým miestom si tiež vybojovali postup na Česko – Slovenské finále. Už teraz sa všetky dievčatá tešia na Prahu a usilovne sa budú pripravovať, aby spolu s ostatnými postupujúcimi súbormi zo Slovenská vzorne reprezentovali svoju vlasť.

 

 

 

 

 

 

 

"Ostravský pom-pom" v Ostrave 

Na III. ročníku medzinárodnej súťaže „Ostravský pom-pom“ dokázali Staškovské mažoretky Karamelky a Margarétky, že právom patria medzi najlepšie skupiny mažoretiek nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. V silnej konkurencii obstáli a domov priniesli dve zlaté, tri strieborné a jednu bronzovú medailu. „Ostravský pom-pom“ bola súťaž, na ktorej súťažilo 21 mažoretkových súborov z Čiech a Slovenska. Celkom 424 súťažiacich predviedlo 112 súťažných choreografií v 3 vekových kategóriách (kadetky, juniorky a seniorky) a v 4 súťažných kategóriách (sólo, duo – trio, miniformácia a celá formácia). Slovensko reprezentovali 4 súbory a medzi nimi aj naše Karamelky a Margarétky zo Staškova. Organizátori súťaže SVC Ostrava Zábřeh a TK Andtia pripravili na súťaž výborné podmienky v dome kultúry Akord v Ostrave. Víťazom odovzdávala medaile pani poslankyňa parlamentu Českej republiky Mudr. Dagmar Molendová. Staškovské mažoretky Karamelky a Margarétky súťažili vo všetkých troch vekových kategóriách a v každej boli úspešné. O náš najväčší úspech, dve zlaté medaile, sa zaslúžili kadetky a seniorky. Prvé „zlaté“ boli dievčatá, ktoré súťažili v miniformácii kadetiek v zložení  Simona Machovčiaková, Simona Škulavíková, Ema Vojárová, Klaudia Sroková, Júlia Paštrnáková, Simona Pakošová a Kristína Hrušková. Druhé „zlaté“ bolo naše ostrieľané trio senioriek, Alžbeta Latková, Daniela Letková a Gabriela Križeková. Striebornou medailou bolo ocenené sólo kadetiek, ktoré odtancovala Ema Vojárová, trio kadetiek v zložení Kristína Hrušková, Simona Škulavíková a Simona Machovčiaková a spolu s nimi aj miniformácia senioriek, v ktorej súťažili Nikola Hlubinová, Nikola Slobodová, Erika Jurgová, Andrea Machovčiaková, Helena Rudinská a Kristína Plaskurová.Bronzovú medailu pre nás získalo duo junioriek Daša Ondrušková a Vlasta Mária Machovčáková. Úspešná bola aj celá formácia junioriek. Hoci nestáli na medailovom stupienku, pekné štvrté miesto je pre nás tiež veľkým úspechom. Také isté umiestnenie si vybojovali aj Julka Paštrnáková a Terézia Mravcová a pekné piate miesto získali naše najmladšie súťažiace Darina Hrušková a Sára Ondrušková. Všetky naše mažoretky vydali zo seba maximum. Sme na ne hrdé, pretože vzorne reprezentovali nielen náš krúžok Karameliek a Margarétiek, ale aj svoju školu, obec Staškov a celé  Slovensko.

                                                                             

Sústredenie v telocvični ZŠ Staškov

22. 2. a 24. 2. 2010 mali naše Karamelky aj Margarétky sústredenie. Zúčastnili sa ho dievčatá všetkých štyroch kategórií. Prípravka nacvičovala miniformáciu baton, kadetky, juniorky aj seniorky miniformácie pom-pom aj celú formáciu pom-pom junioriek. Všetci si zároveň opakovali a precvičovali všetky súťažné formácie, s ktorými sa zúčastnia na súťaži Ostravský pom-pom.

 

Karneval žiakov 1. - 4. ročníka v ZŠ Staškov

V utorok 16. 2. 2010 sa konal v ZŠ Staškov karneval žiakov 1. - 4. ročníka. Karnevalu sa zúčastnili aj naše mažoretky - juniorky, ktoré nielen vystúpili v programe na zahájení tejto akcie, ale pomáhali aj počas celého karnevalu. Ako prvé sa predviedli Vlastička a Daška so svojim duom pom-pom. Vystriedali ich druháci so svojimi piesňami. Po nich zatancovali Veronika s Kristínkou s duom baton. Po pochovávaní basy vystúpili ešte Erika, Helenka, Nikolka a Kristínka s miniformáciou pom-pom "Bond" a Veronika predviedla svoje sólo baton. Mažoretky tak spolu so žiakmi 2. a 4. ročníka pripravili pre všetkých prítomných pekný program.

 

Ples žiakov 5. - 9. ročníka v ZŠ Staškov

V piatok, 12. 2. 2010, sa v ZŠ v Staškove konal druhý ročník školského plesu žiakov 5. - 9. ročníka. Ples zahájilo 23 našich najmladších mažoretiek z prípravky.  Bolo to ich druhé vystúpenie a veľmi sa naň tešili. Predviedli svoj nový tanček "Večerníček". Okrem prípravky vystúpili na plese aj kadetky. Boli to Emka so sólom, Simonka a Kristínka s duom a dve Klaudie, dve Simonky, Emka a Julka s mixom. Seniorky Alžbetka, Danka, Gabika a Erika vystúpenie našich mažoretiek ukončili svojim mixom. Všetky vystúpenia boli odmenené silným pokrikom a aplauzom, o čo sa okrem iných pričinili aj naše juniorky, ktoré nevystupovali, pretože "plesali".

 

                                        Ples Gymnázia J. M. Hurbana v Čadci

 Dňa 29. 1. 2010 vystúpili naše najstaršie dievčatá na plese Gymnázia J. M. Hurbana v Čadci, ktorý sa konal v aule školy. Ples zahájili Erika, Danka, Gabika a Alžbetka , ktoré predviedli svoj mix a následne aj svoje úspešné trio. 

 

5. ročník súťaže sóloformácií "Medzi nami"

 Dňa 15. 1. 2010 organizoval náš krúžok mažoretiek 5. ročník krúžkovej súťaže sóloformácií pod názvom "Medzi nami", ktorý sa konal v telocvični ZŠ Staškov. Zúčastnilo sa jej 42 súťažiacich mažoretiek v štyroch vekových kategóriách: prípravka, kadetky, juniorky aj seniorky. Najväčší počet súťažiacich mali najmladšie dievčatá z prípravky. V porote sedeli a rozhodovali vedúce z kysuckých mažoretkových súborov Asanka Kysucké Nové Mesto, Čadčanky Čadca a Nikol Turzovka. Rodičia a priatelia mažoretkového športu, ktorý nás prišli povzbudiť mali možnosť vidieť 45 súťažných choreografií, ktoré boli charakteristické tým, že si ich vymýšľali dievčatá samé, bez pomoci trénerov. Za svoju snahu boli prvé tri mažoretky odmenené zlatými, striebornými a bronzovými medailami, diplomom a prvé miesto aj sladkou tortou. Smutné neboli ani mažoretky, ktoré sa neumiestnili, pretože všetci súťažiaci dostali účastnícky list a malého plyšáčika pre potešenie. Ďakujeme všetkým, ktorí nám v organizácii tejto súťaže pomáhali a hlavne sponzorom, bez ktorých by táto súťaž nemohla existovať. Dúfame, že sa prítomným naša súťaž páčila a tešíme sa už na ďalší ročník.

 

 Vianočná akadémia OA

Dňa 22.12. 2009 vystúpili naše najstaršie mažoretky Alžbet, Danka, Gabika a Erika v dome kultúry v Čadci na Vianočnej akadémii Obchodnej akadémie v Čadci, kde predviedli svoj mix.

 

Vianočné posedenie

21. 12. 2009 sme mali spoločné "Vianočné posedenie". Pozreli sme si video z Opole a Strumieňa, porozprávali sa, rozdali darčeky, pojedli sladkosti..... bolo nám fajn.

 

Vianočná akadémia

Dňa 16. 12. 2009 pripravila ZŠ Staškov Vianočnú akadémiu . Okrem žiakov z jednotlivých tried sa rodičom predviedli aj naše mažoretky. Vystúpenie zahájili kadetky Emka, Simonka, Simonka, Klaudika, Klaudika a Julka svojim mixom, ktorým nás reprezentovali na ME. V tretine vystúpeni sa predstavila celá skladba junioriek so svojim defilé, ktoré s ľahkosťou  odtancovali aj na pódiu. Po prestávke, druhú časť predstavenia zahájili so svojim duom Kristínka a Simonka. Vianočná Akadémia zožala veľký úspech aj vďaka našim mažoretkám Karamelkám a Margarétkam.

 

 Oslava "50"

Dňa 7. 11. 2009 boli  kadetky, juniorky aj seniorky vystupovať na oslave  päťdesiatych narodenín nášho sponzora Ing. Jaroslava Liptáka. Oslava sa konala v Beskyde v Čadci. Mažoretky predviedli  niektoré svoje sólo formácie baton aj pom-pom. Za svoje vystúpenie zožali veľký potlesk a boli odmenené veľkou  a výbornou tortou.

 

Stužková slávnosť IV. UVB z Pedagogickej sociálnej akadémie sv. Márie Goretti v Čadc

Dňa 31. 10. 2009 vystúpili naše mažoretky pre maturantov na ich stužkovej slávnosti v "svadobke" v Rakovej. Svojim tancom spestrili ich pekný program. Tancovalo trio pom-pom Ala, Gaba a Danka, duo pom-pom Nika a Kika, duo tanec s paličkou Veronika a Daška a trio baton Veronika, Dáška a Vlastička.

 

Stužková slávnosť OA Čadca v DK Čadca

30. 10. 2009 vystúpilo trio senioriek Alžbetka, Danka a Gabika so skladbou Beethoven vírus na zahájení stužkovej slávnosti maturantov z Obchodnej akadémie v Čadci.

 

Medzinárodná nepostupová súťaž sólo formácií baton "O cenu TK Andria " v Havířove v Čechách

Dňa 10. 10. 2009 sme sa zúčastnili prvej súťaže v novom školskom roku 2009/2010.

Konala sa nepostupová medzinárodná súťaž mažoretiek v sólo formáciách baton pod názvom „O cenu TK Andria“. Usporiadateľom VII. ročníka tejto súťaže bol Magistrát mesta Havířov, Andria - občianske združenie Havířov a príspevková organizácia Dom detí a mládeže Vratimov. Tento rok prebiehala súťaž za účasti vyše 400 mažoretiek zo 40 súborov (32 súborov z ČR a 8 súborov zo SR), čo bol doteraz najvyšší počet prihlásených klubov. Všetci súťažiaci to mali veľmi ťažké, pretože mali veľmi silnú konkurenciu a bolo sa na čo pozerať. Naše dievčatá súťažili v troch vekových kategóriách - kadetky, juniorky aj seniorky. Súťažilo sa v disciplíne baton - sólo, duo, malé formácie aj v disciplíne tanec s paličkou sólo a duo. Naše mažoretky nás vzorne reprezentovali a domov priniesli jednu striebornú a jednu bronzovú medailu. Zaslúžili sa o to naše najstaršie dievčatá Alžbetka, Gabika, Danka a Erika.

 

Posedenie pri torte

Dňa 9. 9. 2009 sme tradičným "Posedením pri torte" zahájili činnosť našich mažoretiek v školskom roku 2009/2010. Táto pekná akcia je zároveň aj výročím založenia nášho súboru. V tomto roku sme oslávili siedme výročie založenia krúžku mažoretiek Karameliek a Margarétiek a zahájili ôsmy rok svojej činnosti.

 

VI. Majstrovstvá Európy v mažoretkovom športe v Opole v Polsku

Od 28. 8. do 30. 8. 2009 sme počas troch súťažných dní Majstrovstiev Európy v mažoretkovom športe zažívali výbornú súťažnú atmosféru. Súťaže sa zúčastnilo 80 súborov z 9 štátov Európy (Česko, Slovensko, Bielorusko, Maďarsko, Chorvátsko, Polsko, Ukrajina, Montenegro a Rusko). Slovensko reprezentovalo 14 súborov. Medzi nimi sa nestratili ani naše staškovské mažoretky Karamelky a Margarétky, ktoré získali dve štvrté a dve šieste miesta. Kadetky Karamelky v zložení Simonka Machovčiaková, Julka Paštrnáková, Klaudia Sroková, Emka Vojárová, Klaudia Perďochová a Simonka Škulavíková sa zúčastnili súťaže v novej voľnej kategórii mini mix a získali veľmi pekné štvrté miesto. Trio pom-pom senioriek v zložení Alžbeta Latková, Daniela Letková a Gabriela Križeková, ktoré si postup na Majstrovstvá Európy vybojovali svojim druhým miestom na Majstrovstvách Slovenska získali veľmi pekné štvrté miesto, pričom na obhájenie tretieho miesta z minulého roku im chýbalo len 0,3 boda. Celá formácia pom-pom junioriek Margarétiek, ktorá si tiež na Majstrovstvách Slovenska  vybojovala svojim tretím miestom  postup na Majstrovstvá Európy nás nesklamala a vo veľmi silnej konkurenci získala pekné šieste miesto. V novej kategórii mini mix súťažili aj naše seniorky Margarétky v zložení Erika Jurgová, Alžbeta Latková, Daniela Letková a Gabriela Križeková, ktoré sa umiestnili na peknom šiestom mieste. Všetkým dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu nášho súboru!

 Čadčianske kultúrne leto

9. 8. 2009, počas peknej a slnečnej nedele, vystúpilo naše trio pom-pom senioriek  Alžbetka Latková, Danka Letková a Gabika Križeková na "Čadčianskom kultúrnom lete"  vo  vystúpení finalistov súťaže "Kysuce majú talent". Ako víťazi tejto súťaže zahájili jej reprízu svojim štvorminutovým tancom, ktorým potešili všetkých prítomných.

 

Vystúpenie na Čiernom

V nedeľu 2. 8. 2009 boli na Čiernom hody. Od starostu obce sme dostali pozvanie na vystúpenie. Hoci sme sa pripravovali v kultúrnom dome, nakoniec sa vystúpenie presunulo von do priestorov pri železničnej stanici. Bolo horúco, tancovali sme na kamienkoch na rozhorúčenej asfaltke a prezliekali sme sa za kamiónom. Napriek tomu všetky choreografie 35 minútového vystúpenia dopadli výborne. Nevadilo ani to, že nás bolo menej, pretože väčšina dievčat bola na prázdninách. Po vystúpení sme posedeli so starostom obce pri perfektnom občerstvení. Potom sme prešli stánky, atrakcie, povozili sa na "Bombastiku" a nakúpili hodové. Bolo nám fajn!

 

Vystúpenie na "Kroneráku"

12. 7. 2009 vystúpili naše mažoretky na zahájení futbalového turnaja "Kronerov pohár". Popoludní  pred finále turnaja vystúpili juniorky s novým defilé a so skladbou Saxana, spolu s nimi aj seniorky so skladbou Beethoven vírus.

 

Letné sústredenie v Klokočove

Od 8. do 11. júla 2008 bola ZŠ v Klokočove plná mažoretiek. Letného mažoretkovania sa zúčastnilo 47 mažoretiek všetkých vekových kategórií. Prípravka cvičila prácu s paličkou, kadetky nacvičovali MIX na súťaž ME v Opole a juniorky vymýšľali a nacvičovali nové defilé tiež na súťž ME v Opole. Okrem cvičenia dievčatá zažili aj kopec zábavy, táborák, zasúťažili si, zahrali sa a nacvičovali aj s tanečným trénerom z Bratislavy. Bolo super!!!

 

"Sladké" posedenie s vysvedčením

V pondelok 29. 6. 2009 sme sa všetci stretli v zrkadlovke, kde sme zhodnotili galaprogram a  celoročnú činnosť nášho súboru. Rozdali sa informácie o letnom sústredení, o nácvikoch a účasti na Majstrovstvách Európy. Poďakovali sme Gabike a Danke, za ich celoročnú obetavú prácu, rozdali vysvedčenia, posedeli a poklebetili pri sladkom občerstvení.

 

Galaprogram"Tancom k srdcu"

Dňa 28. 6. 2009 sa v kultúrnom dome Jozefa Kronera v Staškove konal galaprogram  krúžku mažoretiek "Tancom k srdcu". V kolotoči sólo formácií a veľkých formácií predviedli mažoretky všetky tance, ktoré sa počas roka naučili a aj tie, ktorými nás reprezentovali na súťažiach. Vystúpenie spestrila videoprojekcia zo súťaží a vystúpení.

 

VI. Majstrovstvá Slovenska veľkých formácií baton aj pom-pom v Hlohovci

 Dňa 20. 6. 2009 sa v Hlohovci konali VI. Majstrovstvá Slovenska veľkých formácií baton aj pom-pom v mažoretkovom športe. Súťažilo 14 súborov z celého Slovenska a medzi nimi aj naše Karamelky a Margarétky. Karamelky súťažili v kategórii baton kadetky, kde sa umiestnili na peknom piatom mieste. Margarétky, ktoré súťažili v kategórii pom-pom juniorky získali bronzovú medailu a stali sa II.  vícemajsterkami Slovenska. Medailové umiestnenie zabezpečilo našim dievčatám postup a nomináciu na Majstrovstvá Európy. V auguste nás tak budú v Opole v Poľsku reprezentovať spolu s triom senioriek, ktoré postúpili zo sólo formácií .

 

Staromiejska Wiosna v Strumieniu

Mestský úrad a mestské kultúrno - osvetové stredisko k v Strumieniu nás v spolupráci s Kysuckým múzeom v Čadci pozvali vystupovať na oslavy mesta Strumieň pod názvom "Staromiejska Wiosna v Strumieniu". V nedeľu 7. 6. 2009 tak dievčatá predviedli trištvrtehodinový program plný tancov a sólo formácií baton aj pom-pom. Po vystúpení absolvovali množstvo stánkov a atrakcií. Najviac všetkých zaujalo maľovanie na tvár, skákací hrad, trampolína, kolotoče, autíčka a samozrejme aj cukrová vata, zmrzlina a stánky s rôznymi dobrotami a iným tovarom.  "Bolo super"!!!!

 

Sústredenie Karameliek

5. 6. 2009 mali Karamelky sústredenie zamerané na nácvik a upevňovanie defilé. Dievčatá cvičili presuny a trénovali synchronizáciu jednotlivých pasáží defilé.

 

Skanzen deťom

V nedeľu 31. 5. 2009 sa v skanzene vo Vychylovke oslavoval "Deň detí" v akcii pod názvom"Skanzen deťom". Množstvo atrakcií a súťaží doplnili aj naše mažoretky Karamelky a Margarétky svojim hodinovým vystúpením sólo formácií a celých formácií baton aj pom-pom. Napriek upršanému dňu sa počasie nad mažoretkami zľutovalo a počas ich celého vystúpenia im nepršalo. Akcia sa vydarila a mažoretky sa tešili nielen z vystúpenia a z výletu, ale aj z jazdy vláčikom na úvraťovej železničnej trati vo Vychylovke.

 

Prehliadka Kysuckých mažoretiek

V piatok 29. 5. 2009 sa počas chladného a upršaného popoludnia konal IX. ročník prehliadky Kysuckých mažoretiek v Čadci. Z dôvodu nepriaznivého počasia bol zrušený pochod mestom a pódiové choreografie boli presunuté do kultúrneho domu v Čadci. Naše mažoretky Karamelky a Margarétky sa predstavili spolu s 11 súbormi z celých Kysúc. Prípravka zatancovala tanček "Blšky", kadetky choreografiu "Džíny", juniorky v polovičnom obsadení tanec "Vítr" a seniorky bez Aly "Beethoven vírus". Podujatie sa vydarilo aj napriek nepriazni počasia!

 

Deň matiek

Druhá májová nedeľa patrí všetkým mamičkám a babičkám, pretože sa oslavuje "Deň matiek". V nedeľu 10. 5. 2009 sa oslavovalo aj v kultúrnom dome Jozefa Kronera v Staškove.Okrem ostatných vystupujúcich spríjemnili "Deň matiek" všetkým mamičkám a babičkám aj naše Karamelky a Margarétky. Svojimi celými formáciami chceli potešiť srdiečka všetkých prítomných. Predviedli sa Karamelky - prípravka s tancom "Blšky", Karamelky - kadetky s formáciou  "Džíny", Margarétky - juniorky s choreografiou "Saxana" a aj Margarétky - seniorky s tancom "Beethoven vírus", s ktorým vyhrali v súťaži "Kysuce majú talent". Spolu s ostatnými vystupujúcimi pripravili všetkým pekné popoludnie.

 

Kysuce majú talent

Finále súťaže "Kysuce majú talent" sa konalo 3. 5. 2009 v kultúrnom dome v Čadci . Spolu s ostatnými súťažiacimi v rôznych kategóriách (spev, hra na hudobný nástroj, dramatizácia, maľovanie, tanec) postúpili do finále  aj naše najstaršie mažoretky Alžbetka Latková, Danka Letková a Gabika Križeková. Prekrásne, s úsmevom na tvári a s radosťou zatancovali štvorminútový tanec, ktorý zaujal nielen porotu ale aj obecenstvo.V silnej konkurencii 14 súťažiacich, ktorí sa prebojovali do finále získali 1. miesto. Aj v tejto súťaži sa potvrdilo naše heslo: "Tanec, ktorý vychádza zo srdca je ozajstné umenie!"

 

 

Stavanie mája

Riaditeľstvo domu dôchodcov a domu sociálnych služieb v Čadci pozvalo naše mažoretky na vystúpenie pri príležitosti "Stavania mája".  Vo štvrtok 30. 4. 2009 tak svojim kultúrnym programom spríjemnili pekné predpoludnie všetkým prítomným dôchodcom. Dievčatá v pekných kostýmoch predviedli svoje sólo formácie baton aj pom - pom. Hoci mali málo času na prezliekanie, všetci prítomní boli trpezliví a počkali, kým sa kadetky  prezliekli. Všetky vystúpenia odmenili potleskom,mažoretky pochválili a pozvali,, aby prišli znova. Nakoniec sa dievčatá odfotografovali spoločne s obyvateľmi domu dôchodcov. "Stavanie mája", opekačka a naše Karamelky a Margarétky tak vytvorili starčekom a starenkám príjemný deň.

 

AEROBIC SHOW

Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca v spolupráci s domom kultúry organizovali dňa 25. 4. 2009  AEROBIC SHOW. Hosťom troj hodinovej show, plnej hudby, zábavy a pohybu, boli naše najstaršie mažoretky Ala, Gaba a Dana, ktoré všetkým zúčastneným predviedli svoj nový tanec "Beethoven vírus".

 

Súťaž "Tanečné topánky"

 Centrum voľného času Turzovka organizovalo vo štvrtok 23. 4. 2009 6. ročník súťaže v tancoch "Tanečné topánky". Súťažné kategórie boli dve. Sóla spolu s duom a tanečné skupiny. Dievčatá súťažili v troch vekových kategóriách - deti do 8 rokov, deti do 11 rokov a deti od 12 rokov. Náš súbor reprezentovalo 26 súťažiacich mažoretiek, ktoré súťažili vo všetkých vekových kategóriách. Karamelky aj Margarétky  opäť nesklamali a vzorne nás reprezentovali! Domov si priniesli jednu zlatú, dve strieborné a tri bronzové medaile.
 

 

Majstrovstvá Slovenska v mažoretkovom športe v sólo formáciách

 V sobotu 18. apríla 2009 sa v Považskej Bystrici konal VI. ročník Majstrovstiev Slovenska v mažoretkovom športe. Súťažilo 28 súborov z celého Slovenska. Viac ako 700 mažoretiek bojovalo v sólo formáciách v štyroch vekových kategóriách - deti, kadetky, juniorky a seniorky. Súťažili v sóle, duu alebo triu a v mini formáciách  s batonom (palička) alebo s  pom-pomom (strapce).Náš súbor reprezentovalo 31 súťažiacich mažoretiek, ktoré súťažili vo všetkých vekových kategóriách. Z Považskej Bystrice si domov priviezli jednu zlatú, jednu striebornú a štyri bronzové medaile.

  

2. ročník medzinárodnej súťaže roztlieskavačiek "Ostravský pom - pom" v Ostrave
V sobotu 28. februára 2009 sa v TK Akcent (bývalé kino Vítek) Ostrava-Hrabůvka uskutočnil       2. medzinárodný ročník súťaže roztlieskavačiek „Ostravský POM POM“. Túto súťaž organizovalo „Středisko volného času Ostrava-Zábřeh“ pod vedením pani riaditeľky Aleny Valkovičovej spolu s TK Andria o.s. Súťažilo 302 súťažiacich, celkom 15 klubov, z toho 2 kluby boli zo Slovenska. Tejto súťaže sa zúčastnili aj naše Karamelky a Margarétky zo Staškova. Desať ocenení, ktoré získali, svedčia o ich šikovnosti. Hrdo si domov priviezli 5 zlatých, 2 strieborné a 3 bronzové medaile.